SPORTKAMPEN ZOMER 2025 STAAN ONLINE !!!
Start inschrijvingen
Hasselaren
Online: zaterdag 3 mei, 9u
Telefonisch: maandag 5 mei, 9u
Iedereen
Online: maandag 5 mei, 17u
Telefonisch: dinsdag 6 mei, 9u

Bij sportkampen met *-* achter hun naam is opvang mogelijk. Meer info kan u vinden bij de beschrijving.



Sportacademie Plus

Centrum - PXL
Vildersstraat 5, 3500 Hasselt
0 vrije plaatsen
16/05/2025
25_SP01
Vanaf 08:30 tot 14:00
Vrijdag 16 mei wordt de sportieve hoogdag voor actieve 60-plussers in Hasselt.

De stad Hasselt en PXL-Education organiseren samen de Sportacademie Plus: een sportieve voormiddag die begeleid wordt door de studenten Lichamelijke Opvoeding. Ben je 60-plus, zit je boordevol energie en vind je het leuk om samen met leeftijdsgenoten te sporten? Dan is dit zeker iets voor jou.

Je kan er in groep deelnemen aan 6 van de 10 verschillende sportinitiaties waar kracht, coördinatie, balans, stretching, mobiliteit en ontspanning aan bod komen.
  • fitbaltraining: een fitbal is een grote bal waar je op kan zitten. Je kan hiermee je evenwicht, kracht en mobiliteit trainen. We voorzien een fitbal voor elke deelnemer.
  • stretching & mobiliteit: je brengt je spieren terug op lengte door te stretchen. Stramme nek- of rugspieren raak je kwijt door mobiliteitsoefeningen.
  • pilates & mobiliteit: pilates versoepelt en versterkt het hele lichaam gelijkmatig met oefeningen die starten vanuit de core. Je core zijn je buik- en rugspieren. Het is belangrijk dat deze goed in evenwicht zijn. Door een goede core stability vermijd of verhelp je sommige rugklachten! We voorzien een matje voor elke deelnemer.
  • coördinatie & cognitie: train je coördinatie én je brein. Denk snel na, maak de juiste beslissing en voer de oefening uit.
  • digitale tools in de bewegingsles: PXL heeft een prachtige PLAYCE-zaal waar je op een interactief scherm je coördinatie kan oefenen. Dit combineren we met cardio op maat.
  • bewegen op muziek: er is niks zo leuk als je laten meeslepen en bewegen op het ritme van de muziek.
  • senior bootcamp: in de fitclass ga je aan de slag op verschillende fitness-toestellen om je cardio & kracht te verbeteren.
  • stoelengym: spierversterkende oefeningen waarbij je de stoel kan gebruiken als steun en om versterkende- en lenigheidsoefeningen op te doen.
  • balanstraining: balanstraining is de beste valpreventie die er is. Train je evenwicht en voorkom valpartijen.
  • step: met behulp van een lage step train je kracht, cardio en coördinatie. Je hoeft geen choreografie te onthouden!
De sessies zijn voor iedereen toegankelijk, ongeacht je fysieke fitheid.
Wat meebrengen?
  • sportieve kledij
  • propere (indoor) sportschoenen
  • handdoek (om op je matje te leggen voor de hygiëne. Er zijn ter plaatse matjes beschikbaar.)
  • water. Je kan ter plaatse je drinkbus bijvullen.
I.s.m. Postactieven PXL.


PROGRAMMA:
  • 08.00 uur: deuren open
  • 08.30 uur: onthaal met koffie
  • 08.50 uur: verwelkoming
  • 09.00 uur: gezamenlijke opwarming
  • 09.15 uur: sportinitiaties
  • 10.45 uur: pauze
  • 11.15 uur: sportinitiaties
  • 12.45 uur: cool down
  • 13.00 uur: lunch
Lunch is inbegrepen: soep, hoofdgerecht (ter plaatse keuze uit vlees, vis, veggie), dessert & frisdrank/water. De lunch gaat door in het studentenrestaurant van PXL Education, Vildersstraat 5 . Heb je last van allergieën? Laat het ons op voorhand weten en we geven het door.
sportpromotie@hasselt.be of 011 23 94 50.
Parkeertip: (ondergrondse) parking Kolonel Dusartplein ligt binnen wandelafstand van de sporthal.

Reservatie data

  1. 21/01/2025 10:00 tot 15/05/2025 09:30 (Iedereen)

Volzet

back to top